Düğün Pastası – Düğün Pasta Seçimi,

Düğün Pastası, Düğün organizasyonlarının en önemli parçası olmasına rağmen, kimsenin fazla da dikkat etmediği düğün pastasının seçimi de aslında büyük önem taşıyor. Pastanın sağlıklı, düşük kalorili ve lezzetli olması, davetlilerin damak tadına hitap edilmesi açısından önemli.

Özel İstek

Eğer düğün pastanızı özel olarak yaptıracaksanız, mutlaka pastane yada firmaya kullanacağı malzemeleri sorun. Standart pastalarda kullanılan şeker, un, şanti ve kabartma tozu yerine daha sağlıklı bir pasta için esmer şeker, kepekli un, tatlandırıcı ve meyve kullanmasını isteyebilirsiniz. Böylelikle standart pastalardan daha sağlıklı, daha hafif ve lezzetli bir pasta yaptırmanın mümkün olacaktır.

Meyve Kullanın

Düğün pastanızda iç bayıcı ağır pasta kreması ve yoğun çikolata yerine meyve ağırlıklı hafif ama lezzetli olmasını sağlayabilirsiniz. Pastada kullanacağınız meyvelerin organik olmasına özen göstererek hem organik tarıma destek verirsiniz hem düğüne katılan davetlilere sağlıklı ve lezzetli ikramlar yapmış olursunuz. Pastanıza hoş bir görüntü ve tat katmak için kış mevsiminde kestane şekeri yaz aylarında ise dondurulmuş meyve kullanmak damaklarda eşsiz bir tat bırakacaktır. Ayrıca sağlıklı bir pasta için, pastanızda gıda boyası, renkli ve şekilli şekerler, pasta hamuru ve yapay tatlandırıcıların kullanılmamasını isteyin. Sade, detaydan uzak pastalar daha sağlıklı ve daha lezzetli olacaktır.

Bizi Pinterest'te Takip Edin

Bizi Facebook'ta Takip EdinBizi Instagram'da Takip Edin

@bursapanorama

Bizi Youtbe'ta Takip Edin

Bizi Twitter'da Takip Edin

Bizi Google+'da Takip Edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir